Probleme Internet Explorer cu F1

Microdoft a raportat o noua hiba in IE care permite hacker-ilor sa obtina datele personale ale utilizatorilor daca acestia apasa tasta F1 intr-o pagina web special conceputa de catre infractorii cibernetici.

Pana va aparea pach-ul care sa repare bresa de securitate Microsoft ne recomanda sa nu apasam tasta F1 in browser.

Vulnerabilitatea poate fi exploatată doar pe sistemele de operare Windows XP, Windows 2000 şi Windows Server 2003.

Comments

Postari populare

Zenclora MATE: lucruri de făcut după instalare

Setări de rețea: cum să schimbați DNS-ul în PCLinuxOS

Managementul memoriei swap: verificare și ștergere în Linux

Comanda npm: managementul pachetelor în Node.js

Instalare TV-MAXE pe Debian

La multi ani de 1 Iunie! ziua in care toti redevenim copii

Cum resetam/schimbam parola de utilizator in Linux

Modalitati de instalare a aplicatiilor in Linux Mint

Instalați Zenclora MATE: ghid complet pentru începători

LibreOffice Writer - inserarea si formatarea tabelelor